THH9476M063W0500U datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    THH9476M063W0500U
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation THH9476M063W0500U RoHS: yes Capacitance: 47 uF Voltage Rating: 63 V Tolerance: 20 % ESR: 500 mOhms Height: 5.45 mm Mfr Case Code: 9 Case Operating Temperature Range: - 55 C to 230 C Case Length: 11 mm Case Width: 12.5 mm Dissipation Factor DF: 8 Leakage Current: 29.6 uA Product: Tantalum Organic Polymer Standard Grade Ripple Current: 1.26 A Type: High Temperature Hermetically Sealed Tantalum Capacitor Voltage Rating DC: 63 V